Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pod patronatem. Darmowe porady specjalistyczne dla Czytelników

red.
Grupa kilkunastu specjalistów z czołowych, pomorskich klinik udzieli bezpłatnych porad w Szpitalu Powiatowym w Kwidzynie. To efekt zaproszenia Spółki "Zdrowie" oraz kwidzyńskiego Starostwa Powiatowego. "Dziennik Bałtycki" jest partnerem akcji

Podczas "Białych Mikołajków" będzie można skorzystać z darmowych porad w zakresie: chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń, chirurgii dzieci, chirurgii urazowej, kardiologii, kardiochirurgii, neurologii, neurochirurgii, ortopedii oraz (najpewniej) hipertensjologii.

W 11 gabinetach lekarze specjaliści z takich ośrodków jak Pomorskie Centrum Traumatologii czy Szpital Wojewódzki w Gdańsku - Zaspie przyjmą pacjentów w sobotę 4 grudnia, między godz. 12.00 a 16.00.

Aby skorzystać z bezpłatnych porad należy wyciąć kupon zamieszczony w najbliższym wydaniu "Kuriera powiatu kwidzyńskiego" (będziemy je zamieszczać w wydaniu z 12, 19 i 26 listopada) i podać na nim imię, nazwisko, nr telefonu kontaktowego oraz nazwę specjalizacji, z zakresu której potrzebujemy porady.

Wypełniony kupon należy złożyć w sekretariacie szpitala przy ul. Hallera 31, w godz. 8.00-15.00, a poza tymi godzinami w recepcji szpitalnego oddziału ratunkowego. Wizyta potwierdzana będzie przez personel szpitala.

Niestety, liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Wizyta będzie potwierdzona telefonicznie przez szpital.

Zbigniew Łajkowski, spec. kardiolog, ordynator oddziału kardiologii Pomorskiego Centrum Traumatologii
Z jakimi schorzeniami najczęściej spotyka się pan w swojej pracy zawodowej?
To przede wszystkim powszechne w społeczeństwie, szeroko rozumiane zmiany miażdżycowe. Są one podłożem większości udarów czy zawałów. W przypadku tych ostatnich postęp w medycynie pozwolił zmniejszyć ryzyko śmierci wskutek samego zdarzenia. Jednak wciąż niebezpieczne pozostają powikłania pozawałowe, wynikające z uszkodzenia mięśnia sercowego. Prowadząc do niewydolności krążenia są częstą przyczyną śmierci pacjentów, którzy sam zawał przeżyli.
Jakie objawy pacjenci bagatelizują, a nie powinni?
Przede wszystkim są to wszelkie bóle w klatce piersiowej, pojawiające się przy wysiłku fizycznym. To najczęstszy objaw choroby wieńcowej. Specyficznymi, często bagatelizowanymi objawami tej choroby są też bóle pojawiające się w okolicy żołądka. Od "zwykłego" bólu brzucha różnią się tym, że występują zazwyczaj właśnie podczas wysiłku. Inna grupa alarmujących objawów, to nagłe utraty przytomności niejasnego pochodzenia. Zdarza się, że będąc w pełni sprawnym pacjenta jakby "ścięło z nóg" choć już po chwili wraca do sił. Są to symptomy zaburzeń rytmu serca.
Kogo szczególnie zachęciłby pan do wizyty podczas Białych Mikołajków?
Przede wszystkim chętnie spotkałbym się z pacjentami, którzy już korzystali z leczenia, ale ich przypadłości stanowiły problem w diagnozie. Równeż pacjenci z palącymi problemami powinni się do nas zgłosić.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto